* * * * *

Wielkie koncerny przeważnie zabijają muzykę. W roku dwa tysiące którymśtam, siedem z dziesięciu najlepiej sprzedających się polskich płyt zostało wydane przez wytwórnie niezależne. Żaden z tak zwanych "mejdżersów" nie był zainteresowany promocją nowości. O wiele prościej wydać tandetę, która ma reklamę w postaci komercyjnej telewizji i komercyjnego radia. Żałosne jest to, że dla wielbicieli tej tandety wystarcza to tandetne radio i tandetna telewizja. Oni płyt przeważnie nie kupują. I tak w czterdziesto milionowym kraju złotą płytę dostaje się za sprzedaż 35.000 egzemplarzy!! Potem wielka feta, aplauz, kwiaty, statuetki, itp., itd... A w jakim nakładzie sprzedała się słynna czwórka Dezertera (singiel Tonpress)? Jedyne 80.000! Bez żadnej promocji, do tego niezgodnie z jedynie słuszną koncepcją muzyki "POP-SOC-REALNEJ".

Idea muzyki garażowej jest nadal żywa. W erze Idoli, Szansy na sukces niby jest łatwiej, ale w końcowym efekcie trudniej. Zawsze będą mądrzy, którzy wiedzą co wolno, a czego nie, jak powinna brzmieć gitara, jak bębny, ile powinna trwać piosenka. A jak trzeba będą promować reaktywowane Modern Talking. Dziennikarz jest w stanie zniszczyć zespół jednym artykułem. Co pozostaje? Garaż? Czas z niego wyjść. Po to są wytwórnie niezależne. Dają możliwość działania gwarantując pełną swobodę artystyczną.

* * * * *

* * * * *
Grudzień 2011
Po kilku latach milczenia FuguFish powraca w nowym wcieleniu. Przedsmakiem jest singiel "Pustka". Więcej za kilka miesięcy.
W tak zwanym międzyczasie pojawiły się w katalogu dwie składankowe płyty: dołująca "Music For Dying People" oraz skrajnie różna "Dr. Jeckyl & Mr. Hyde".

* * * * *
Czerwiec 2007
In my house - singiel Thuoc, niestety nie do końca taki jaki miał być w zamiarze FuguFish Records, ale jak się nie ma tego co się lubi to lubi się to co się ma. Być może w bliższej lub dalszej przyszłości pojawi się jeszcze jedna, instrumentalna wersja In my house... Singiel oznaczony jest numerem FFR009.

* * * * *
Czerwiec 2007
Complete to podsumowanie działalności nieistniejącego już zespołu Niewiem. Płyta pojawiła się w katalogu FuguFish Records pod numerem FFR008.

* * * * *
Czerwiec 2007
Cytat z wikipedii:
W PRL wytwórnia przyznawała "Złotą Płytę" za sprzedaż ponad 160 tysięcy egzemplarzy albumu i ponad 250 tysięcy singla lub czwórki. Takie standardy obowiązywały w Polsce od końca lat 60. Pierwszą "Złotą Płytę" w Polsce otrzymał Czesław Niemen za Dziwny jest ten świat. Z chwilą wejścia na polski rynek w 1994 roku zachodnie koncerny utworzyły Związek Producentów Audio i Video i choć stanowiły na rynku mniejszość, stworzyły nowe zasady przyznawania Złota i Platyny za sprzedaż, obejmujące albumy wydane od początku 1993 roku. Początkowo "Złotą Płytę" przyznawano za sprzedaż 100.000 (albumy krajowe) i 50.000 egzemplarzy (albumy zagraniczne), ale wskutek spadającej sprzedaży w 2003 roku ZPAV obniżył ten wymóg do 50.000 i 35.000, a w 2006 roku do 15.000 i 10.000 sztuk, utajniając wówczas także dane o prawdziwej sprzedaży.
Wielkość sprzedaży oblicza się przy tym bez uwzględnienia zwrotów ze sklepów. W dodatku, jeśli do właściwej płyty dołączony jest dodatkowy, bezpłatny krążek, nakład tej płyty liczony jest podwójnie.


* * * * *
Czerwiec 2007
20 czerwca ukaże się płyta krakowskiego zespołu Soomood - niestety nie będzie to wydawnictwo FuguFish Records, ale zawsze kibicuję dobrej muzyce. Więcej informacji na www.Soomood.com

* * * * *
Czerwiec 2007
FuguFish Records po dwóch latach mniej lub bardziej intensywnej aktywności zawiesza działalność wydawniczą do odwołania, co nie znaczy, że jeśli chcecie się podzielić materiałem nie możecie go podesłać. W sprzedaży pozostają tylko dwie płyty: Sampler 2005 i DraculaBloodChicken.
Bardziej spostrzegawczy zauważyli zapewne, że w katalogu brakuje dwóch płyt oznaczonych numerami FFR8 i FFR9. Braki będą uzpełnione, żeby wszystko było na swoim miejscu.

* * * * *
Grudzień 2006
Chyba dobrze, że 2006 ma się ku końcowi. Rok dziwny pod każdym względem. Mała zmiana w literkach: "duk" zmieniło się w "mo". Czyli nie ma już produkcji - jest za to promocja. Szczegółowe zasady współpracy pojawią się w dziale Fabryka i będą obowiązywać od 2007 roku.

* * * * *
Wrzesień 2006
Zapis wywiadu z zespołem ROOT z 17 września można pobrać tutaj:
ROOT W MINIMAX'IE 17 WRZESIEŃ 2006
Za udostępnienie nagrania audycji serdeczne podziękowania dla Księgowego O Złotym Sercu.

* * * * *
Wrzesień 2006
17 września zespoł root będzie gościem MINIMAXu Piotra Kaczkowskiego, w Programie 3 Polskiego Radia. Początek audycji o 21.08 (wg trójkowego rozkładu), a root już o 21.20. W czasie programu będzie można "wydzwonić" płytę "Amorphia" root i inne płyty z FuguFish Records.

* * * * *
Wrzesień 2006
24 września w warszawskim klubie rock przy ulicy Racławickiej 99 odbędzie się koncert zespołu root. Oprócz root zagra również Wartime. Wstęp wolny. Plakat z dokładnymi informacjami i instrukcją dojazdu można obejrzeć tUTaJ.

* * * * *
Sierpień 2006
Zmienił się adres e-mail do FuguFish Recorsd. Nowy to: ffr@fuguryba.com

* * * * *
Lipiec 2006
Płyta, a w zasadzie epka Root - Amorphia ostatecznie ukaże się w pierwszych dniach sierpnia. Efekt końcowy wynagrodzi z pewnością opóźnienie premiery. Na dobre rzeczy warto poczekać...

* * * * *
Lipiec 2006
FuguFish Records jak reszta Polski pogrąża się w urlopowo-upalnej baaardzo leniwej atmosferze. Zespoły nie próżnują, dociera kilka ciekawych materiałów demo. W sierpniu pojawią się nowe, zapowiadane wcześniej pozycje, między innymi płyta Niewiem i singiel Thuoc.

* * * * *
Lipiec 2006
Ci co oglądali topTrendy nie widzieli Memo na festiwalu. Ci, którzy nie oglądali, nie zobaczyli również:) Zespół nie został zakwalifikowany do konkursu.

* * * * *
Czerwiec 2006
Singiel Memo - Staromodni już gotowy. Do zdobycia na koncertach promocyjnych zespołu. Informacji szukajcie na: www.memomjuzik.com

* * * * *
Maj 2006
FuguFish Records wyda singiel promocyjny zespołu Memo o tytule Staromodni.

* * * * *
Maj 2006
Telewizja Polsat, współorganizator sopockiej imprezy topTrendy poprosiła FuguFish Records o zgłoszenie zespołu do konkusu, którego laureaci wystąpią w lipcu na koncercie topTrendy. FFR reprezentowane będzie przez Memo i piosenkę "Bez miłości".

* * * * *
Kwiecień 2006
Być może w FuguFish Records pojawi się pierwszy nie-rcokowo alternatywny zespół. Trwają rozmowy z warszawsko-krakowską formacją Memo. Muzyka tego zespołu opiera się niemal w 100% na polskich piosenkach dwudziestolecia międzywojennego. Standardy, takie jak "Ta ostatnia niedziela", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", czy też "Miłość czy wszystko wybaczy" zespół nagrywa w nowocześnie brzmiących aranżacjach.

* * * * *
Kwiecień 2006
W ramach reedycji FuguFish Records wyda dzieła zebrane nieistniejącego już zespołu niewiem. Płyta nosi roboczy tytuł Complete.

* * * * *
Kwiecień 2006
Do FuguFish Records dociera parę nowych demówek. Niektóre całkiem interesujące. Wszystkim zespołom i twórcom wielkie dzięki.

* * * * *
Marzec 2006
Perkusista i to nie byle jaki poszukuje zespołu z okolic Wrocławia. Dla zaiteresowanych podaję adres strony Drummer Valdi. Valdi grał między innymi w Kilersach i kultowej punkowej kapeli Sedes. W szkole Rock adn Heavy Metal uczy gry na perkusji.

* * * * *
luty 2006
Wersja limitowana "The Liesongs" się skończyła. Pozostał jeden egzemplarz z numerem 17 (wysłany za pobraniem powrócił). I co tu z nim zrobić? Chętnych wielu, a on sam. Nic tylko aukcja! Gdyby podany nie działał, to szukajcie Thuoc na Allegro. Powszechnie znany jest fakt, że miłoścnicy Thuoc są również słuchaczami MiniMaxu. Aukcja kończy się w niedzielę 12 lutego po pierszej godzinie audycji Piotra Kaczkowskiego.

* * * * *
luty 2006
Nowy, w całości akustyczny Solar Plexus ukaże się wkrótce. Płyta nosi tytuł "Acoustic Sessions in Lo-Fi".

* * * * *
luty 2006
Wkrótce odbędzie się konkurs związany z wydawnictwami FuguFish Records.

* * * * *
styczeń 2006
Koniec stycznia to koniec promocyjnej ceny "Frail Existence". Promocja na Solar Plexus "Demon, my brother" pozostaje do konca lutego.

* * * * *
styczeń 2006
Mała przerwa techniczna z powodu wyjazdu. Zamówienia składane pomiędzy 15 a 20 stycznia realizowane będą od poniedziałku 23 stycznia. Kolejna przerwa od 30 stycznia do 2 lutego. W podanych dniach może być utrudniony kontakt mailowy.

* * * * *
styczeń 2006
Na przełomie stycznia i lutego pojawi się singiel Thuoc pod tytułem In My House. Utwór tytułowy pochodzi z najnowszego albumu FRAIL EXISTENCE.

* * * * *
styczeń 2006
Nowy THUOC
Płyta Thuoc FRAIL EXISTENCE wreszcie ma swą premierę. Tytułowy utwór, promujący wydawnictwo, wywałał sporo zamieszania wokół, zdobył uznanie Piotra Kaczkowskiego (kto słuchał MiniMaxa 8 sytcznia ten wie), a z płyty chyba nie jest najlepszy... Cena płyty została ustalona na 20 zł w wersji bogatszej i 15 zl w wersji uboższej, ale do końca stycznia jest tylko ta lepsza po 15 PLN. Warto się pośpieszyć.

* * * * *
styczeń 2006
W Nowym Roku samych radosnych chwil i Muzyki przed wielkie M życzy FuguFish Records.

* * * * *
grudzień 2005
saMplER 2005
Od 27 grudnia można już zamawiać najnowsze wydawnictwo "Sampler FFR No. 2005". Jest to składanka, na której znalazło się łącznie 12 utowrów (+ jedna przeszkadzajka) zespołów: Thuoc, Solar Plexus, Root i FuguFish. Oprócz tego, że płytę można kupić, można również dostać ją w prezencie zamawiając w FuguFish Records więcej niż jedną z dotychczas wydanych płyt. Szczegóły w sklepie.

* * * * *
grudzień 2005
Internetowych stacji radiowych policzyć się raczej nie da. Na razie polecamy jedną: POWERLINE. Muzyka ciekawa i ambitna. Czasem bardzo ciekawa i bardzo ambitna muzyka zespołów z FuguFish Records:)

* * * * *
grudzień 2005
Płyta Thuoc FRAIL EXISTENCE prawie gotowa. Premiera tuż, tuż.

* * * * *
grudzień 2005
Niestety koncert Solar Plexus w Progresji nie dojdzie do skutku. Data premiery Demon, my brother... pozostaje bez zmian. A z dobrych wiadomości - "Demon, my brother" do końca stycznia dostępny będzie w promocyjnej cenie 19 złotych polskich (do tego koszty przesyłki).

* * * * *
grudzień 2005
Można już głosować na najnowszy utwór Thuoc FRAIL EXISTENCE, promujący album o tym samym tytule, wysyłając sms o treści BL3690 na numer 2100. Koszt sms wg. normalnej taryfy operatora. Głosowanie odbywa się w ramach audycji BISLISTA ewmitowanym przez POLSKIE RADIO BIS

* * * * *
listopad 2005

16 grudnia odbędzie się pierwszy koncert zespołu Solar Plexus promujący płytę "Demon, my brother". Czas i miejsce: Warszawa, Progresja, 16 grudnia 2005. W czasie koncertu będzie można kupić płyty z FuguFish Records. Zapraszamy!!!

* * * * *
listopad 2005
Na polskiej stronie The Cure www.thecure.pl przez cały grudzień prezentowany będzie "kawer" Other Voices w wykonaniu FuguFish. Oprócz "Dekiurkawer" do pobrania dwa inne utwory w pełnych wersjach, oraz krótka historia zespołu FuguFish i kiurpersonalnych układów.

* * * * *
listopad 2005
Podsumowaniem pierwszego roku działalności FuguFish Records będzie płyta-sampler "FuguFish Records Sampler 2005". Znajdą się na niej utwory zespołów Thuoc, Solar Plexus, Root, FuguFish. Oprócz wersji płytowych w większości znanych utworów, pojawią się również remiksy i wersje koncertowe. Płyta dostępna będzie od 5 grudnia w cenie 24 złotych polskich.

* * * * *
listopad 2005
W związku z zainteresowaniem fanów ukazała się reedycja singla Thuoc zapowiadającego płytę "the Liesongs". Singiel do nabycia w wysyłkowej sprzedaży FuguFish Records. Na singlu znajdują się utwory spoza albumu (Kolejna noc, Spalone nieba). Cena niewygórowana, kto singla jeszcze nie ma może mieć za jedyne 9 PLN'ów.

* * * * *
listopad 2005
Uprzedzając pytania przesyłane mailem - limitowane wydanie Thuoc "the Liesongs" jeszcze dostępne w sprzedaży.

* * * * *
listopad 2005
Thuoc zapowiedział wydanie nowej płyty jeszcze w grudniu. Szczegóły już wkrótce.

* * * * *
listopad 2005
Premiera płyty root-amorphia przełożona z powodu przedłużających się prac nad realizacją materiału.

* * * * *
październik 2005
Do FuguFish Records dołącza nowy zespół - Solar Plexus. Album "Demon, my brother" niedługo w sprzedaży. Próbki utworów można znaleźć na stronie zespołu.

* * * * *
październik 2005

Premiera płyty root-amorphia
16 grudnia Warszawa klub Progresja

* * * * *
październik 2005
Rozmowy z kolejnymi zespołami na temat współpracy. Sczegóły wkrótce.

* * * * *
wrzesień 2005
W połowie listopada ukaże się kolejna płyta zespołu root. Będzie to pierwszy album root wydany w FuguFish Records.

* * * * *
wrzesień 2005
Serwis internetowy FuguFish Records rozbudowuje się i porządkuje.

* * * * *
sierpień 2005
Rusza sprzedaż albumu thuoc - the Liesongs. Płyta dostępna jest w dwóch wersjach: limitowanej z mnóstwem dodatków multimedialnych i autografami zespołu oraz zwykłej bez bonusów i bez autografów.

* * * * *
sierpień 2005
50 sztuk promocyjnych albumu thuoc - the Liesongs rusza w podróż dookoła Polski i Świata. Czekamy na recenzje.

* * * * *
sierpień 2005
Zespół root decyduje się na rozpoczęcie współpracy z FuguFish Records. Premiera nagrywanego obecnie albumu odbędzie się w listopadzie.

* * * * *
czerwiec 2005
Zespół thuoc postanawia wydać swą najnowszą płytę "the Liesongs" w FuguFish Records.

* * * * *
maj 2005
Rusza serwis internetowy zespołu FuguFish i wytwórni FuguFish Records.

* * * * *
marzec 2005
FuguFish - Dracula Blood Chicken przchodzi pomyślnie remaster i przyjmuje postać płyty.

* * * * *
2004
Trwa nieustanna walka z rejestracją materiału FuguFish - Dracula Blood Chicken.

* * * * *
pra-pra-pra historia
Na próbie thuoc pojawia się laptop i mikrofon bez sitka z wtyczką mini-jack. Zostaje zarejestrowany utwór "Dresy". I tak się zaczęło.